همانطور که می دانیم فیفا ۲۱ در تاریخ ۱۸ مهر ماه برای کنسول پلی استیشن ۴ ایکس باکس نینتندو سوییچ و پی سی عرضه خواهد شد .. کسانی که نسخه های چمپیون و آلتیمیت را خریداری کرده اند می توانند سه روز زودتر این بازی را تجربه کنند همچنین مشترکین Ea access و Orgin access می توانند در تاریخ ۱۰ مهر بازی را برای چند ساعت تجربه کنند..

الکترونیک آرتز همچنین اعلام کرده است که فیفا ۲۱ برای کنسول های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس نیز منتشر خواهد شد همچنین با خرید فیفا ۲۱ برای پلی استیشن ۴ خودتان می توانید بعدا به نسخه پلی استیشن ۵ به صورت رایگان انتقال دهید .. تمام فعالیت های شما در بخش ولتا و التیمیت تیم هم منتقل خواهد شد..


تمام انتظارات ما از فیفا ۲۱

متاسفانه در فیفا ۲۱ هم از موتور گرافیکی Frostbite استفاده خواهد شد که بیشتر یک موتور گرافیکی مربوط به بازی های شوتینگ مثل بتلفیلد است و شاید دلیل اکثر باگ های فیفا همین موتور گرافیکی باشد..

به هر حال امیدواریم که در فیفا ۲۱ شاهد باگ های کمتری در بازی باشیم 

بخش آلتیمیت تیم

بدون شک مهم ترین بخش فیفا آلتیمیت تیم است که منبع اصلی در آمد شرکت ea نیز می باشد اما بخش آلتیمیت تیم  در یکی دو سال اخیر صدای خیلی از منتقدان و فیفا باز ها را در آورده است و خیلی ها از جمله خود من بیخیال این بخش شده اند..

قبلا در مقاله ای به طور کامل در مورد ایرادات بخش آلتیمیت تیم و سیستم پرداخت کن تا برنده شوی (Pay To Win) صحبت کردیم 

نقد بازی فیفا۲۰

امیدواریم در آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ سیستمی منصفانه تر وجود داشته باشد و EA کمی کمتر به فکر جیب خود و بیشتر به فکر واقعی تر کردن بازی ها باشد .. پک ها ارزان تر و با بازیکنان بهتر باشد..


بخش ولتا

به جرات می توان گفت یکی از بهترین بخش ها و نقطه قوت فیفا ۲۰ بخش ولتا بود..

حالا در فیفا ۲۱ امیدواریم بخش ولتا جذاب تر از قبل با بهبود مهارت ها وجود ورزشگاه های بیشتر آهنگ های متنوع تر بیشتر از قبل هواداران این بخش را خوشحال کند.پروکلاب

بخش پروکلاب یکی از جذاب ترین بخش های فیفا که در آن شما می توانید حس فوتبال واقعی را تجربه کنید و دوستان خود در کنار هم بازی کنید .. در بخش پروکلاب شما یک بازیکن را با قیافه دلخواه خودتان انتخاب می کنید و هر بازی به قابلیت های آن اضافه می کنید.. 

متاسفانه یکی از بخش هایی که فیفا هیچ اهمیتی به آن نداده است بخش پروکلاب است که امیدواریم در فیفا ۲۱ شاهد بهبود این بخش باشیم.

 


کریر

در بخش کریر نقل و انتقالات واقعی تر شده و مثلا اگر شما یک بازیکن را از تیم رقیب خریداری کنید در بازی مقابل آن تیم بازیکن هو می شود..

بخش کریر هم جز آن بخش هایی است که ea بی مهری های زیادی به آن کرده و امیدواریم امسال شاهد تغییرات اساسی در این بخش نیز باشیم..رونالدو و مسی روی جلد فیفا نخواهند بود

همانطور که می دانید به دلیل قرارداد شرکت کونامی با تیم یونتوس و بارسلونا رونالدو و مسی روی جلد فیفا نخواهند بود و باید دید امسال چه کسی روی جلد فیفا قرار خواهد گرفت .. نظر شخصی من یکی از بین هازارد امباپه فن دایک و یا ....؟در ادامه چند مورد اعصاب خورد کن در فیفا ۲۰ را ذکر می کنیم که امیدواریم در فیفا ۲۱ اصلاح شود

شوت زدن : در فیفا ۲۰ شوت زدن از پشت محوطه جریمه بسیار متفاوت با فیفا های قبلی بود .. شوت های راه دور و شوت های معمولی یا قدرتی به ندرت گل می شد و گل زدن از پشت محوطه جریمه بیشتر از طریق شوت های فاینس انجام می شد.. امیدواریم در فیفا ۲۱ این مورد اصلاح شود و قابلیت گل زدن با شوت های از راه دور یا شوت های ساده از پشت محوطه جریمه فراهم شود..

دروازه بان ها: یکی از بزرگترین مشکلات شبیه ساز های فوتبال همیشه دروازه بان ها بوده اند.. هوش مصنوعی ضعیف واکنش های خسته کننده و تکراری .. از جذابیت های یک فوتبال واقعی می کاهد.. امیدواریم در فیفا ۲۱ دروازه بان عملکرد بهتری داشته باشند و سبک واکنش ها اینقد تکراری و خسته کننده نباشد..

دریبل : در فیفا ۱۹ و ۲۰ دریبل زدن خلاصه شده بود در دریبلی به نام دراگ بک .. دریبلی که در فوتبال واقعی به ندرت زده می شود و فیفا تمام اسکیل ها و دریبل های خوب خود را فدای یک دریبل مزخرف کرده بود .. امیدواریم در فیفا ۲۱ سیستم دریبلینگ بهبود یافته و این مدل دریبل قابلیت استفاده کمتری داشته باشد ..

گل زاویه بسته : مزخرف ترین چیز در مورد فیفا ۲۰ تعداد زیاد گل ها از زاویه بسته بود واقعا مشخص نیست این همه آپدیتی که برای فیفا ۲۰ آمد چطور این مشکل بزرگ را حل نکرد به طوری که الان هر فیفا بازی می داند به راحتی میتواند از زاویه بسته دروازه را باز کند مگر اینکه پلیر رقیب دروازه بان را سوییچ کند به سمت موافق .. امیدواریم در فیفا ۲۱ این مشکل بزرگ حل شود..

در آخر امیدواریم شرکت الکترونیک آرتز بیشتر به نظرات هواداران اهمیت داده و مشکلات فیفاهای قبلی را برطرف کند تا شاهد یک شبیه ساز واقعی فوتبال باشیم ..


نوشته حامد حکیم زاده

مدیر وبسایت کنسول برتر