همانطور که می دانید سونی ساعاتی پیش از کنترلر PS5 تحت عنوان DualSense رونمایی کرد. 

در ادامه با معرفی این کنترلر با کنسول برتر همراه باشید

این کنترلر دارای فناوری بازخورد لامسه ای (Haptic feedback) است که می تواند حس بهتر و عمیق تری رو به گیمر ها منتقل کند .بگذارید با زبان ساده تر بیان کنم.. این کنترلر درجه های مختلفی از لرزش رو در طول بازی شامل میشه و همین باعث میشه برای مثال شما درک بهتر و عمیق تری از  رانندگی در گل یا جاده لغزنده داشته باشید و قطعا این لذت بیشتری به شما منتقل خواهد کرد..  

همچنین دکمه های L2 و R2 با تکنولوژی بازخورد متغیر مجهز شده اند که باعث می شود مثلا فشار دادن یک کمان برای تیراندازی بسیار سخت تر از فشار دادن ماشه اسلحه باشد. 


باتری های این کنترلر بسیار قوی هستند و سونی توجه زیادی روی این مساله داشته که این کنترلر ها قابلیت نگه داشتن شارژ زیادی داشته باشند

همچنین همانطور که سونی گفته است این کنترلر ها بر خلاف چیزی که به نظر می‌آید اصلا سنگین نیستند و بسیار کوچکتر از چیزی  که در نگاه اول به نظر می رسد هستند.

دکمه ی Share در Dualshock جای خود را به دکمه Create در Dualsense داده است که به این معنی نیست که قابلیت شیرینگ از این کنترلر حذف شده باشد.
کنترلر Dualsense دارای یک میکروفون داخلی هستش که شما رو از داشتن هدست خارجی برای صحبت با دوستان عزیزتون بی نیاز میکنه..


سونی اعلام کرده به زودی اطلاعات جدیدی از کنترلر Ps5 خواهد داد


در آخر نظر من این است که اگر تکنولوژی و دیگر قابلیت های مثبت این کنترلر رو کنار بذاریم در بحث‌ ظاهر بسیار زیبا و شیک طراحی شده.. نظر شما چیست؟نوشته حامد حکیم زاده

مدیر وب سایت کنسول برتر