سرعت ..

مهم ترین عنصر در برتری کنسول های نسل بعدی نسبت به هم خواهد بود و سازندگان کنسول های نسل بعدی این را خوب می دانند که برای پیروز شدن بر رقیب و فروش بیشتر کنسولشان باید کنسولی با سرعت بیشتر ارائه کنند..

رئیس سونی به تازگی گفته است که Ps5 صد برابر سرعت پردازش داده بیشتری نسبت به Ps4 دارد..

مدیر عامل شرکت سونی کنیچیرو یوشیدا هم در مصاحبه ای اعلام کرد که به منظور تقویت بیشتر حس غرق شدن در بازی ها انتظار داریم که نه فقط وضوح تصویر بلکه سرعت بازی ها هم افزایش یابد برای مثال قصد داریم از طریق SSD با سرعت بالا و سفارشی سرعت پردازش داده ها را که ۱۰۰ برابر بیشتر از Ps4 است را تحقق بخشیم..

زمان بارگذاری بازی ها باید بسیار کوتاه باشد و گیمرها بتوانند در یک لحظه در دنیای بازی ها حرکت کنند..

مارک سرنی معمار Ps5 در صحبت هایش جدیدش گفته است که حافظه SSD کلید سخت افزاری نسل بعد است..SSD به طراحان بازی اجازه می دهد بازی های سریعتر و یک دست تری را تولید کنند..

سرنی عقیده دارد بازی ها در Ps5 با سرعت بیشتری بارگذاری می شوند بدین ترتیب دیگر خبری از نصب بازی ها به شیوه سنتی قبلی نخواهد بود..

واضح است که حافظه SSD کنسول Ps5 با سرعت ۵ گیگابایت در ثانیه مزایای زیادی را در اختیار گیمر ها قرار خواهد داد..

محدودیت های که در سرعت های بالای بازی های ماشینی وجود دارد در کنسول Ps5 وجود نخواهد داشت و گیمر ها بازی ها را با سرعت بیشتری انجام خواهند داد.

سرنی همچنین افزوده است که بارگیری بافت ها در کسری از ثانیه اتفاق خواهد افتاد و این یعنی اگر گیمر لحظه ای سر خود را برگرداند لحظه ای از بازی را از دست خواهد داد..